| AmoungUs12345 a întrebat:

Am o întrebare.
De ce atunci cand ma inbolnavesc, pe obraz mi se face o bulină rosie?
Pe mine ma doare si ma ustura.
Aceasta bulina rosie apare doar cand racesc si ea trece cam dupa 2 zile dupa ce mie imi trece raceala.

O data am luat Nurofen si a fost putin mai rau.

Mă puteti ajuta va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| InOrOut a răspuns:

Alergie la virusi. Nu esti singurul.
Dar totusi care e intrebarea? Vrei sa stii cu ce trece sau ce? Sau de ce ai tu si nu au altii?
Hai sa iti pun si eu o intrebare, daca bei lapte se agraveaza simptomele?

| AmoungUs12345 explică (pentru InOrOut):

Da,aș vrea să stiu de ce am eu si majoritatea nu au. Si daca beau lapte se agraveaza putin(ma doare doar).