| Alextrick a întrebat:

Hey TPU,pe mine ma doare in gat, ma ustura nasul si imi curge si ma doare urechea.
Azi dimineata m-a apucat.
Ce ar putea fi?
O raceala?
Si daca iau un Nurofen e bine?

Răspuns Câştigător
| vlad89c a răspuns:

Exact asa m-i s-a intamplat si mie in urma cu 3 zile, dar nu ma durea urechea.
In ultimele 2 zile am fost racit cobza, si am luat nurofen raceala si gripa, strepsil pentru gat, multa vitamina C, si multe ceaiuri, iti recomand si tie la fel!
P.S. am consumat vreo 20 de pachete mari de servetele, nasul imi curgea non stop si m-i se infunda noaptea, atunci foloseam olynth.
Inca nu mi-a trecut de tot, imi mai curge nasul un pic, dar sper ca in cel mult 2 zile o sa imi revin complet.

daca raspunsul meu iti e de ajutor, nu ezita sa imi dai o funda(panglica)

5 răspunsuri:
| AlinnutSsa a răspuns:

Buna! Calmeaza`te! Nu e nimic grav. E o raceala. Ia Nurofen ca nu are cum sa iti faca rau. Daca nu iti trece in 2 zile poti sa mergi la medicul de familie/ la farmacie sa ceri niste sfaturi sigure. Noapte buna!

| h3r a răspuns:

Da, ar putea fii si curentul, insa trebuie sa iei un calmant ceva. De exemplu, daca ai o fiola de agolcamin ar fi perfecta ( mie cel putin imi trece cu asta, Nurofenul nu-si face efectul). Totusi, daca iti curge si nasul, iar maine te vei simti la fel sa incepi sa iei un antibiotic, ampicilina/amoxacilina. ce ai. Multa sanatate iti doresc, sa te faci bine happy.

| IonutAxi a răspuns:

Cred ca e de la curent, cel mai bine e sa mergi la un medic. Succes

| Anonymous1995 a răspuns:

Cred ca doar te-a luat curentu, nu te panicabig grin

| PisiDyenutza a răspuns:

Presupun ca o raceala...ia un nurofen