| RedNightmare a întrebat:

Am o întrebare,de mic imi spălam dinții numai dimineața, la 17 ani am dinți de un alb practic impecabil și nu am apelat la înnălbire niciodată, acum insa am inceput sa ii spal de 2 ori pe zi pentru a evita cariile și am observat ca se ingalbenesc, aceste 2 lucruri au vreo legătură sau e o simplă coincidență?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Fumezi?

| RedNightmare explică (pentru Dalmore):

Nu,am încercat dar mi se pare o prostie, nici nu e plăcut

| Dalmore a răspuns (pentru RedNightmare):

Posibil să fie din cauza alimentației atunci.

| Dana1999 a răspuns:

Mai bine te speli ca si pana acum. Anumite substanțe de igienizare pot dauna, desensibilizeaza smaltul

| DuckDodgers0 a răspuns:

Poate e de la pasta de dinti, eu asa am patit cand am folosit o alta pasta de dinti decat cea cu care ma spalam de obicei