| Iorga_Mike_1994 a întrebat:

Am o intrebare din cauza rubeolei poti face cancer?
am rubeola de 5 zile si am iesit ieri afara, iar acum sunt panicat...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Nu stai linistit

| Tweetymrrr a răspuns:

Nu, stai calm. Rubeolă facem toţi la un moment dat şi ea nu are legătură cu cancerul. Indicat ar fi să nu mai ieşit din casă decât la 2 săptămâni după ce ţi'au apărut bubiţele.
Succes!

| maria1417 a răspuns:

Doamne...nu te mai stresa atat.rubeola e o boala simpla daca e tratata corespunzator.adica multa odihna si repaus.iti va trece.nu te mai gandi la prostii.nu o sa faci nimi. saptamana viitoare te asteapta scoala deci fa-te binewinking

| andreeaanda a răspuns:

Nu poti face cancer de la rubeola