| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa va intreb si eu 2 intrebari:1. poti muri din cauza rubeolei?
2. poti consuma sucuri in afara d legume fructe etc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Zartbitter a răspuns:

1. Sunt șanse slabe, pentru că implică multe complicații, dar da, poți muri.
2. Poți consuma sucuri, dar este mult mai bine să nu le consumi. Sucurile (carbogazificate sau nu) au o cantitate foarte mare de zahăr, care nu doar că îți afectează corpul acum, dar te afectează pe termen lung chiar și atunci când ești sănătos. Din punctul meu de vedere, sucurile astea sunt mai nocive decât țigările, pentru că n-ai nevoie să ai 18 ani ca să le poți consuma.