| Anonim693 a întrebat:

De vineri seara am rubeola si sambata in seara de Pasti am fost la disco si acolo era foarte cald si mai ieseam din cand in cand afara iar afara ploua incet. Duminica seara am fost la un gratar si am stat mai mult pe afara.Luni de dimineata cand m-am trezit imi aparusera niste ganglioni pe gat care ma dureau foarte tare cand apasam pe ei, ii mai am si acum. Oare am racit foarte tare? Este si din cauza rubeolei? Si cum imi vor trece? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DLeonard a răspuns:

Este din cauza rubeolei. Stai in casa, consuma multe lichide si ia pastilele prescrise de medic!

| Cornel320 a răspuns:

Cand ai rubeola nu trebuie sa iesi din casa.Din cauza ei te-au aparut ganglioni.Du-te la medic!

| Andreea_Cristina_Tilinca_1990 a răspuns:

Oricum cand vaci rubeola ti se umfla gatul si ti se fac acei ganglioni, dar oricum nu trebuia sa iesi afara. Stai linistita v-a trece totul o data cu rubeola.