| Alexandrio a întrebat:

Am o intrebare este posibil ca la un corp atletic 1, 84 76 Kg sa arunc doar 35-38 m si dc? am forta in brate adica am forta dar cand arunc nu se duce si am problema asta de cativa ani inca din liceu si mai am o problema cand fac flotari por face exerciti cu greutati optime exagerat de multe dar la flotari simt presiune mare iar muschiul meu de obicei este foarte moale cand este supus la forta dintr-o data isi mareste volumul si forma si se intareste semnificativ chiar si prieteni mi-au spus asta si nu inteleg dc nu am muschiul ca ceilalti sad oricum structura mea este mesomorpha de-si am avut un tratament pentru ticurile involuntare sper sa nu imi fi cauzat reflexele si faptul ca nu ramane muschiul incordat sper sa ma ajutati sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Muschiul se incordeaza atunci cand este folosit.Bineinteles ca isi mareste si volumul dupa o anumita perioada de exercitii repetate.Cu aruncatul nu ai antrenament.