| Manuela11 a întrebat:

Am o întrebare, ma ustură vârful limbii de câteva saptamâni,e puțin roșie, însă nu stiu cauza, ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Poti sa mergi la o farmacie si sa ceri o solutie pentru afte. Dar, probabil va trece. Ori ai mancat multe seminte, ori chipsuri prea sarate/ condimentate. Incearca sa mananci, INCET, niste iaurt rece; o sa-ti mai calmeze usturimea.

| Anonim141297 a răspuns:

Cu siguranță este o înțepătură sau o mușcătură ( în cel mai întâlnit caz ). Nu trebuie făcut nimic, căci în două trei zile va trece de la sine.

| CristinaEricaaa a răspuns:

Şi eu păţesc la fel.
Probabil te-ai muşcat de limbă de curând.