| stef112 a întrebat:

am si eu o problema! mi-a iesit pe varful limbii ceva mic ce semana cu un neg. am rupt chestie cu dinti si era ca o pielita. iar acum nu ma ustura nu ma doare dar curge putin sange si se vede ca si cum limba ar naparli asa... ce o fi? e ceva grav?sadsad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| petrica1111 a răspuns:

Asteapta pana maine si daca persista sangerarea du-te la farmacie sau la un medic.

| DenisIonut01 a răspuns:

Du-te la farmacie si arata-i limba laughing

| mikaguapa a răspuns:

Sau ar putea fi de la bauturi fierbintiwinking.Mi uneori mi se intampla asa. Incearca sa ocolesti limba de lichide foarte fierbitiwinking.

| Gabi19971983 a răspuns:

Du-te la farmacie si cumpara-ti o sticluta de Glicerina si date de 4 ori pe zi! Costa in jur de 10 lei!

| Dydydodo a răspuns:

Nu este foarte grav. Incearca sa tii acolo glicerina boraxata. Am avut si eu. Glicerina este la farmacie costa 4 sau 7 lei nu mai stiu. Daca nu trece vb cu părinti.

| alexandraFdh a răspuns:

Ce ai tu se numeste boala sarpelui si este foarte grava daca nu o tratezi la timp se poate extinde te sfatuiesc sa te duci fapid la doctor PS:dupa ceva timp se poate sa te doara foarte tare happy sper sa ti-am fost de ajutor

| stef112 explică (pentru alexandraFdh):

Hai ca era sa zic eu ce boala e. nu iti mai bate joc de lume!