| Pisicatttrgbg a întrebat:

Am o întrebare, știți ca mai demult era expresia aia,,ce cancer esti" ok deci o tot zic încontinuu si bunica mea ma sperie ca dacă tot repet cancer,o sa fac, eu cum is ipohondra, o cred.
Asa ca voi ce ziceți?laughing)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista nicio legatura intre expresii si boli. Am dat si am fost dat dracului de atatea mii de ori, dar tot aicea sunt, nu m-a luat Dracul pana acum.

| cristimihailov a răspuns (pentru anonim_4396):

Cireasa de pe tort o iei ultima.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Există teoria că atragi ce gândești, deci...

| Michaeel a răspuns:

Expresia aia e de prin 2017, 2018. Pe atunci era amuzanta dar acum... Când te gândești ca sunt persoane care mor din cauza cancerului nu mai e asa amuzant Nu știi niciodată ce îți aduce viata, karma is a b*tch, cum e vorba aiawinking