| RedNightmare a întrebat:

..stupida in ochii multora,am fost saptamana trecuta la dentist,am scapat de absolut toate cariile, și zilnic dupa ce îmi spălam dinții verificam și cu aveam nimic, 2 zile am uitat să îi spăl pe pentru că am un grafic foarte încărcat din cauza orelor online, azi cand i-am spalat și m-am uitat atent am observat ca la un dinte am carii! În 2 zile au apărut! Sunt ca 3 puncte ce probabil avansează în jos, la dentist nu vreau sa ma duc pentru ca atunci cand cariile nu sunt adanci nici macar numi pune injectie sami amorțeasca jura, exista vreo metoda acasa sa le tratez? heeellllp

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"exista vreo metoda acasa sa le tratez?"

nope, doar să le previi dar tu deja le AI

| Frank51 a răspuns:

Nu este o urgenta stomatologica, din fericire.

| TheWznd a răspuns:

Cum poți să "uiți" să te speli pe dinți DOUĂ ZILE la rând?laughing Nu simți nici un disconfort? Oricum, nu am mai auzit de carii făcute în 2 zile de igienă bucală defectuoasă.

Și dacă sunt carii, nu, nu le poți trata acasă.

Also, ai grijă la limba română, că ai omorât cratimele!