| BuLaNNNeL a întrebat:

Am o mare problema. Deci eu consum zilnic in jur de 3200 calorii, azi am muncit toata ziua, am mancat doar o data in jur de 1200 calorii (foarte putin). Acum am simtit o stare, habar n-am, parca imi pierdeam controlul asupra mea, ceva gen aproape de lesin. Am baut o gura de apa, am iesit pe geam la aer. Nu pot manca, am stat nemancat avand treaba, acum am mancat niste turta dulce, nu pot manca mancare simt senzatie de voma plus ca deja e foarte tarziu. Maine voi reveni la normal cu alimentatia, as vrea sa stiu ce s-a intamplat cu mine si daca e ok sa ma culc sau sa mai stau trez 1 ora 2 cine stie poate mi se intampla ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Culca`te linistit. Poate fi o stare de surmenaj cauzata de munca in exces si glicemie scazuta.

| BuLaNNNeL explică (pentru WaterDrop):

Salut, vreau sa-ti multumesc pentru raspuns si timpul acordat mai ales la ora aceea tarzie. De mai bine de 2 ani fac sport, iar de vreun an si ceva foarte serios, organismul meu de 1 an si ceva nu mai cunoaste acel sentiment "ba, mi-e foame" deoarece era mereu plin, eu fiind in surplus caloric non-stop. Ieri pur si simplu n-am avut timp, am fost ocupat cu munca si nu mi-am dat seama ca eu am mancat cu vreo 2000 de calorii mai putin (teoretic caloriile necesare unui adult sedentar laughing ). Inca sunt putin ametit, totusi as vrea sa stiu parerea ta despre felul cum "a raspuns" organismul meu si daca pot fi afectat pe viitor?

4 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Prea multa munca si prea putina mancare, astfel corpul tau a reactionat.Culca-te linistit si o sa te simti mai bine.Nu negliza alimentatia ta zilnica.

| BuLaNNNeL explică (pentru Samariteanul):

Iti multumesc ca ti-ai pierdut din timp pentru mine, am considerat sa-i ofera funda lui deoarece a fost primul. Multumesc inca o data.

| Samariteanul a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

E ok, dar puteai sa-mi faci si o mica evaluare, daca doresti, daca nu sport la raspuns in continuare.