| anonim_4396 a întrebat:

Am o mareee problema ::

Mananc noaptea laughing... si tocmai, eu vreau sa slabesc si nu stiu cum sa fac sa ma abtin. ( nu sunt balena dar am burtica si vreau sa scap de ea ).

Cee sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SRJ a răspuns:

Buna,

pai hai sa vedem: daca mananci noaptea si pe urma faci flotari, nu e panica. Daca mananci si te culci sau stai la calculator dand click-uri sau mai rau: te trezesti, mananci, te culci la loc, e GRAV!

Ce iti recomand eu: mananca inainte cu 3 ore de a te culca. Cand te trezesti si ai foamea aia cumplita (asa faceam si eu) mananca o *** sau beau un mare pahar de apa. Burtica se da jos repede, dar pe principiul nu sunt balena, ajungi supraponderal(a).

Alt sfat nu am, depinde doar de tine!

2 răspunsuri:
| koool a răspuns:

Daca esti inca copil e normal sa mananci, pentru ca corpul tau e in crestere.
Daca esti mare, nu´s, ia-ti role plimbate fa sport, si seara pe la 20 mananci si pe la 00 mananci un mar, daca tie foame si poti sa te culci laughing.
Nu stiu, ABTINETEEE!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bea lapte batut inainte de culcare; sau cind vrei sa deschizi frigideru/deschizi o sticla cu apa plata si bei o cana cu apa/asa trece foamea.../asa slabesti te faci ok.