| qieiqpalz a întrebat:

Am o masea de minte care e praf deci a ramas doar gingia si in jurul iei "maseaua" si din cate am inteles de la ea poate sa imi miroase gura. E masea de os nu de lapte, oare doare tare sa mi-o scoata? Si cam cat costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| kopli a răspuns:

De regula maselile de minte se strica imediat dupa ce ies. Se recomanda sa fie scoase. Nu te va durea mai tare decat alta extractie.

| qieiqpalz explică (pentru kopli):

Eu nu am mai fost la medic de foarte foarte mult timp si cand am fost am fost doar pentru o plomba ..si dupa ce o voi scoate nu imi va mai mirosi gura daca ma voi spala, voi folosi apa de gura nu?

| kopli a răspuns (pentru qieiqpalz):

Asa este.

| qieiqpalz explică (pentru kopli):

Bn mersi