| ionif a întrebat:

Am o mica problema, urinez cam des. Azi am fost de 3 ori la baie la scoala, si pana acum abia mergeam 1 data. Sambata am fost pe bricul Mircea si era frig in port si ma gandesc sa nu fi racit la rinichi ceva. Nu ma doare nimic doar urinez des si transparent putin galbui. Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Fa o urocultura din prima urina de dimineata. Si fiica mea a patit la fel si are E.Coli.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu are importanta sexul. Si baietii si fetele pot face infectii urinare.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este posibil să fie vorba de o răceală sau de o infecţie urinară.

Cel mai indicat ar fi să mergi la medic pentru consult/diagnostic ( eventual investigaţii suplimentare, sumar de urină, etc. ) şi tratamentul adecvat.

Toate cele bune şi multă sănătate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o "vezica mica". Aceasta expresie este data persoanelr care urineaza mai des. Este de la frig, nimic grav. Si eu am patit iarna asta numai probleme. Probabil imbracamintea este subtire, tu considerand ca te-ai imbracat gros. Unele persoane nu simt frigul, ca si tine, dar rinichii simt mai repede si au o reactie asemanatoare. Insa mai recomandat este sa vizitezi un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Cel mai probabil ai o infecţie urinară.
Nolicin 400 mg, una la 12 ore timp de 5-7 zile.
Dacă nu, la medic, nu stai aşa.
Te pup!

| adriancraiescu a răspuns:

Din cauza frigului.O sa treacawinking(cel mai recomandat este sa consulti medicul)Si eu ma duceam prin clasele 1-4 in fiecare pauza pe la baie...acum cand am 6 ore nu m-am dus deloclaughing