| zuzumic a întrebat:

Am o nelamurire si sunt foarte intrigata ...stie cineva de unde vin mucii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sincer a răspuns:

Mucusul este produs de secretie al sinusurilor nazale.Mucusul nazal contine lizozim, un agent antibacterial puternic, care face sinusurile si epiteliul nazal destul de rezistent la infectie.

6 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Jur ca esti penal.
Proasta ideea am avut sa mananc paste in fata laptopului.pa

| oricine a răspuns:

Draga mea, vei invata cand vei fi la scoala, sunt mai multe raspunsuri care probabil nu le vei intelege, esti chiar atat de curioasa? Nu te supara dar asta este punctul meu de vedere! kiss:*

| dublud a răspuns:

Din nas.

| FFAP a răspuns:

Buna astarolling on the floor.

| speranata a răspuns:

Din nas de unde draq sa vina :]]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor helplaughing) salvatimalaughing) 112laughing Doamne cat am putut sa rad