| Andreea_3136 a întrebat:

Am o nevralgie dentara de 3-4 zile... cum o pot trata? Nu mai stiu ce sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Andreea_3136 explică:

Am avut prima noapte linistita dupa doar o aspirina... sper doar sa nu ma mai doara pana trece Pastele pentru a ma putea prezenta la medic.

| MissFashionPrincess a răspuns:

Uhh, stiu cum este...tocmai am scapat de una saptamana trecuta sad
Mi-a trecut cu ketonal, amoxicilina si ibuprofen luate la 8 ore. Eu una mai aveam dureri si de la ureche, si mi-a trecut cu otirelax: este o solutie auriculara. Din nefericire, am avut dureri groaznice vreo saptamana, probabil nici tie nu-ti va trece asa usor sad Sper sa te faci bine!

| ZeRoberto a răspuns:

Aulin si dentist