| Claudiudfd a întrebat:

Am o plomba definitiva destul de mare pe unul dintre cei doi dinți din fata și a început să fie foarte sensibil dintr-o dată (după 4 luni de la plombare)mai ales în partea din spate unde iese puțin în afara dintelui și acoperă o parte mare din el.
Faza este că am fost la dentist și tot mă doare (mi-a pus geluri cu fluor mai multe ședințe și după un strat foarte subțire de plomba).
Dacă îl ating cu ceva rece in orice parte a dintelui simt acea durere ascuțită.
Îmi puteți da niste sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| idkkkkkk a răspuns:

Nu stiu, si eu am chiar 2 plombe pe dintii din fata de vreo 1 an si 6 luni si pana acum nu m au durut dintii nici o secunda.Probabil depinde si de modul in care lucreaza dentisul cu plomba.Iti recomand sa te duci la alt dentist in caz ca nici tratamentele primite de la dentistul actual nu functioneaza! Sanatate!