| MihaiPaleologu a întrebat:

Am o presiune constanta în zona cec-ului la colon. Simt permanent o durere și o presiune acolo. Și scaunul e mai subțiat câteodată, câteodată nu. Am primit diagnostic colon iritabil, nu am făcut colonoscopie. A spus ca nu e cazul, mi-a dat un antispastic dar durerea persista, e ca o umflatura care nu dispare niciodată, dacă apăs acolo ma doare. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MihaiPaleologu explică:

Eu cred ca am hernie, am 22 ani durerea e de 5-6 luni.

| Kevinn2000 a răspuns (pentru MihaiPaleologu):

Umflătura este undeva pe burtă?
Dacă da, s-ar putea să ai hernie abdominală.
Mergi la medicul de familie și roagă-l să-ți dea trimitere la un medic chirurg.
Și eu am programare pe 5 iunie la un medic chirurg. Am hernie abdominală, mi-a spus un medic chirurg de la urgențe + medicul de familie.
Data viitoare când mai ai o problemă, du-te mai rapid la medic, poate fi ceva grav.
O seară plăcută îți doresc. happy

| MihaiPaleologu explică:

Bună ce simptome ai

| MihaiPaleologu explică:

Ce simptome ai