| plugarin a întrebat:

Buna,
Am o durere surda in zona din spatele urechilor, mai degraba uneori simt ca fiind o presiune crescuta. La urechi nu am nimic, am fost la ORL, la dentist am fost, lucrurile sunt ok. Mi s-a dat o ecografie de parti moi, insa nu am reusit sa ajung. Durerea nu e mereu, apare si dispare, insa daca apas dupa ureche ma cam doare. Ce poate fi inflamat acolo? Ce sa iau sa treaca definitv, nu doar pentru o perioada. Durerea oricum nu e persistenta, acum trece, acum doare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Elelei a răspuns:

Ce te doare? Carnea, osul?
Fa ecografia aia dar cred ca ar trebui sa mergi la un neurolog. Unul cu experienta multa.