| Alexandra_8718 a întrebat:

Am o prietena care e putin plinuta nu foarte tare si vrea sa slabeasca putin dar se teme ca oricat sport ar face nu ar avea rezultate adica nu crede ca va slabi ca face degeaba doar prin fugit vrea sa slabeasca asa va reusi? vrea sa fuga in fiecare zi 1 ora cam in cat timp se va vedea pe ea ca macar putin a slabit 1 luna 2 3? fundita Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să aibă grijă la ce mănâncă! Să elimine grăsimile, conservele, mezelurile, tocăturile, pâinea albă, dulciurile din comerț, băuturile acidulate și să crească consumul de fructe și legume proaspete, lactate și brânzeturi degresate, pâine integrală, ciocolată amăruie (2-3 bucățele/săptămână), miere naturală de albine, ceaiuri depurative, salate, supe de legume, etc.
De asemenea trebuie să aibă un consum de calorii scăzut în fiecare zi dar care să asigure necesarul de funcționare sănătoasă a organismului, exclus înfometarea că se îmbolnăvește.
http://calorii.oneden.com/
Puțin și des, trei mese pe zi și două gustări (acestea din urmă să fie fructe proaspete, nu compoturi ori biscuiți, creme).
Cât va slăbi? Organismul dă verdictul!
Succes!
Pa, pa.

| Rozette a răspuns:

Buna. Rezultatele se vor vedea doar daca efortul fizic este insotit si de o dieta echilibrtata bazata in special pe legume si fructe. Daca vrea sa slabeasca dar nu este chiar plinuta, rezultatele nu se vor vedea imediat deoarece ultimul " strat" de grasime din corp se elimina cel mai greu. Ii sugerez sa bea foarte multa apa, chiar si cand ii este foame, sa respecte mesele principale, sa renunte o vreme la produsele prefabricare si sa manance 1-2 morcovi pe zi sau o salata de spanac la vreo 4 zile cam asa. Oricum cel mai important e sa renunte o vreme ( nu de tot) si la majoritatea lactatelor. Sper ca te-am ajutat! Ureaza-i bafta si mereu sa nu se dea batuta! In 2 saptamani se va simti mai bine, iar in max 1 luna se vor si vedea primele rezultate! Papa!

| diclorofosfat a răspuns:

Doar sportul nu o va ajuta, trebuie sa aiba si un meniu echilibrat, sa mai renunte un pic la fainoase dulciuri si snacks, sa bea multa apa. Eu am slabit foarte bine la inot, e cel mai bun sport pentru a slabi, tonifiaza toti muschii, si slabesc doare partile corpului fiindca atunci cind inoti lucreaza toate grupele de muschi

| Edw08 a răspuns:

Prietena ta trebuie sa tina un regim alimentar si sa nu ia tot felul de pastile despre care citeste pe net sau aude de la lume/teleshopping.
Daca alearga 1 ora poate in 2 luni sa slabeasca 1kg.Dar numai daca regimul este strict, iar gustarile nu exista mai deloc.Treaba cu alergatul tine...dar dupa vreo 2 saptamani ii va pieri cheful. Sper ca ti-am fost de ajutor happy

| Modx a răspuns:

Salut.PASTILELE TOMATO PLANT WEIGHT LOSS sunt un supliment alimentar natural pentru slabit, cu rol in echilibrarea metabolismului lipidic. Determina scaderea colesterolului si a trigliceridelor din sange, favorizeaza productia de insulina si inlesneste mecanismele specifice de actiune, contribuind astfel la reducerea depozitelor adipoase. Deasemenea, pastilele Tomato Plant regleaza digestia prin stimularea secretiei sucurilor gastrice, reduce aciditatea si activeaza functia stomacului si a intestinelor. Prin stimularea proceselor de neutralizare a radicalilor liberi, hidrateaza si hraneste celulele epidermice reducand efectele negative ale slabirii manifestate la nivelul pielii. Cred ca te-am ajutat. FUNDAAAA