| lauramirunna a întrebat:

Buna am o prietena pe nume diana si mi-a spus ca o doare mereu burta ii vine sa planga mereu si o doare capul si urineaza des. ce ar putea avea? fundita >>>>>>...

Răspuns Câştigător
| deutSa a răspuns:

Poate sa aiba cistita, daca tot merge in picioarele goale sau prea sumar dezbracata cand este ger afara. Spune-i sa ia un algocalmin/parasinus 1 data la 2 zile[ timp de 1 saptaman ] si sa`si cumpere fier si sa inghita 2 pastile sau 3/ zi[ de la fier nu pateste nimic, presupun ca or sa zica multi ca din excesu de fier nu stiu ce se intampla, dar eu in perioada menstruala inghit in fiecare zi cate 3 pastile de fier! ]

| lauramirunna explică (pentru deutSa):

Pai nu poate nici sa doarma pe burta si ii vine sa planga din orice nonstop

| deutSa a răspuns (pentru lauramirunna):

Cred ca a facut cistita, altceva nu se explica...sau daca nu mananca sanatos si mananca neregulat, adica 1 data pe zi, etc poate sa faca gastrita si din cauza asta te poate durea. Depinde unde o si doare, sub burta sau stomacu? daca o doare sub burta poate sa fi facut cistita sau sa-i vina ciclu. Sa faca ce i-am spus mai sus, daca nu se schimba nimic sa se duca direct la doctor!

3 răspunsuri:
| MyMindRules a răspuns:

E racita la burta.