| CosminaCosmmii a întrebat:

Am o problema, am aproape 18 ani si sunt foarte mica de inaltime si foarte slaba ( nu am deloc forme ) si multi mi-au spus ca nu par deloc de 18 ani ci de 13-14 ani si ma simt foarte prost cand imi spune asta cineva si din cauza asta m-am complexat foarte mult si ma inchid in mine si nu mai ies in lume deoarece nu mai am deloc incredere in mine. Ce as putea sa fac sa par mai mare, mai matura, mai dezvoltata? sad FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Yukinachan a răspuns:

Nu trebuie sa faci asta.continua sa iesi cu prietenii, fa ceea ce faceai.e chiar mai bine laughing) eu am 13 ani, am un metru 47 si eu iau injectii de crestere O.o...nu-i baga in seama happy mie toti imi spun ca-s mica + ca-s putin cam "grasa" straight face 48 kgwinking
Nu-i baga in seama..ba din contra arata-le ca nu-ti pasa. daca tu vrei sa fi "mai mare". schimba-ti caracterul...cred...si daca esti prea mica, daca tu crezi ca asta e o problema, consulta un doctor big grin.si vezi ce poti face sau fa un sport happy
Sper ca te-am ajutat happy

| Costache_Marco_1995 a răspuns:

Joaca Hambal, Basket sau inscrie-te la niste cursuri de inot.