| VladuCristianCo a întrebat:

AM o problema, am pielea foarte uscata si nu transpir decat la subrat. Transpir si in palme dar rar, in rest am mancarimi si mici basicute rosii. Nu am pielea crapata, am 17 ani, la varsta de 14-15 ani transpiram mult si pe spate, pe fata, acum aproape deloc doar subratul care transpira in permanenta. Deja de 4 luni am problema asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Doctor, doctor, DOCTOR
orice alta solutie e doar frectie la picior de lemn
eu vreau sa imi iau transpirblock pentru ca transpir prea tare intre picioare, si vreau sa opresc transpiratia DOAR acolo

tu ce o sa faci, o sa opresti transpiratia pe tot corpul ca apoi sa mori?!?

newsflash, cei care au arsuri pe 90% din corp nu mor d'aia, ci din cauza ca pe aceeasi suprafata NU POT SA TRANSPIRE SI AIA E O CONDAMNARE LA MOARTE... SERIOS, SERIOS, SERIOS!

| VladuCristianCo explică (pentru Bizon95):

Nu transpir NU am facut transpirblock. Nu am dc sa fac eu nu transpir deja eu vreau sa transpir ca sunt uscat si am mancarimi...

| Bizon95 a răspuns (pentru VladuCristianCo):

Doctor!
singura solutie din cate imi dau eu seama

| laurentiutirei a răspuns:

Salut incearca transpiblock pentru transpiratia la subrat
in rest mai bine te duci la medic!
pentru pielea uscata incearca o crema hidratanta!

| VladuCristianCo explică (pentru laurentiutirei):

Romania am facut analize motiv laughing gastrita