| Ionut231312 a întrebat:

am o problema cu care ma confrunt de mai mult timp, dar parca acum este mai rau ca niciodata si anume transpiratia.

Chiar daca nu fac activitati stresante eu tot transpir... dar problema nu este ca transpir la subrat sau pe spate, caci acolo nu e rau iar problema de mirosit nu se pune, ci pe frunte transpir oribil. Cum am zis mai sus, chiar daca nu fac activitati stresante tot transpir, cum ar fi cand stau in pat si ma uit pe telefon incep sa transpir sau cand merg pe strada pur si simplu incep sa transpir, chiar daca nu alerg.

Am citit ceva pe net despre asta si am ramas cu gandul sa nu am vreo boala ascunsa care sa provoace asta.

Vara trecuta sunt destul de sigur ca nu transpiram asa de repede, acum chiar da( am 17 ani daca ajuta, aproape 18).

Credeti ca este posibil sa am vreo boala ascunsa?
Sa ma duc urgent la un medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu urgent la medic.
În primul rând, transpirația încearcă să elimine toxinele din corp.
Așa că, să vezi ce anume din alimentația ta nu este potrivit pentru tine, prin încercări.

| Robert4213 a răspuns:

Poti sa te duci la un medic dar poti transpira de la caldura
cred ca este o boala daca transpiri fara sa fie cald rau