| CalisthenicsBoy a întrebat:

Am o problema uriasa. Inainte sa zic problema, am 17 ani, 1.73-1.75 inaltime si 73-74kg. Inainte(acum aproape 2 ani) nu transpiram deloc, adica si daca faceam treaba multa in soare, abia transpiram. Stateam si vara cu hanorac pe mine pentru ca imi plac hanoracele. Si tot nu transpiram. Acum, transpir efectiv peste tot si in ultimul hal. Transpir pe fund si este jenant rau, la subrat fac o baltoaca uriasa, pe spate la fel. Nu stiu ce sa fac, fac dus in fiecare zi, folosesc geluri de dus foarte bune si produse de la Old Spice. Deodorante de o calitate ridicata. Si tot transpir. Partea ciudata este ca, transpir numai cand plec pe undeva, la o intalnire sau in oras cu prietenii, efectiv in 5 minute dupa ce ma imbrac sunt fleasca, daca stau acasa sau prin cartierul meu, stau cu orele fara sa transpir. Am o transpiratie pe baza de stres si nu stiu ce sa fac. Corpul meu, in general nu transpira mult, v-am zis. Totul a inceput de cand am inceput sa ma ingrijesc mai mult, pentru ca acum am grija de infatisarea mea si de corpul meu, adica eu am masa musculara si patratele vizibile, nu am multa grasime corporala si mereu cand ies sunt agitat si vreau sa arat bine, de aceea transpir. Ce pot sa fac? Inainte transpiram doar la subrat, dar acum si pe spate si fund si este extrem de jenant, nu mai suport! Ce sa fac? Fara sfaturi gen "calmeaza-te" dau fundita, va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alina2k18 a răspuns:

Daca e pe baza de stress, emotii, nu prea ai ce face.