| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu cearcanele, adica mai degraba cu pungile de sub ochii! Nu scap prin somn de ele sad In fiecare dimineata ma trezesc cu niste umflaturi gigantice sub ochi sad e jenant sa mergi asa pe drum, mi-e rusine sa privesc pe cineva, parca toti se uita mirati la mine sad O sa ma duc cat de curant la medic! Dimineata am cohii foarte umflati chiar daca am dormit 8-9 ore, pe parcursul zilei se mai dezumfla, dar tot se vad sad
Vreau sa scap de tot de ele crying nu vreau sa le maschez ci sa le tratez, sa dispara de tot!
Spuneti-mi va rog, de la ce ar putea fi? rinichii, retinerea de apa, etc!
Va rog!
Fac sport 4 zile pe saptamana, la calculator nu petrec mult timp, dorm mereu 7-7:30 ore, alcool nu consum si fumez cam 8 tigari pe zi! Nu-mi spuneti de castraveti, cartofi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Inainte de culcare pune doua linguri la frigider. Dupa ce te-ai trezit ia lingurile reci si aplica-le pe ochii inchisi, apasa usor si tine-le pana se incalzesc. Mie imi dezumfla ochii metoda asta. Poti incerca si sa iti achizitionezi un gel special de ochi din acela sau o masca din aceia de ochi cu aloe sau castraveti care tot asa trebuie racita inainte de uilizare.

| Bubutita a răspuns:

Si eu m-am confruntat cu pungile de sub ochi.Insa ele se acumuleaza.Lipsa somnului si oboseala de pe parcursul zilei ne cam da batai de cap si apar umflaturile.Stai cu ceva rece pe ochi, relaxat. Poate iti trece

| Pancescu_Vlad_1999 a răspuns:

In primul rand LASA-TE DE FUMAT, in al doi-lea rand daca ta uiti mult la calculator fa pauze de 24 de ore.

| RAY a răspuns (pentru Pancescu_Vlad_1999):

De 24 de ore de ce?

| Pancescu_Vlad_1999 a răspuns (pentru RAY):

Ma referam sa nu stea mult la calculator.