| msonegirl a întrebat:

Am o problema...Cand intretin relatii sexuale cu prietenul meu am dureri in momentul in care o introduce adanc. E posibil sa fie din cauza himenului (este elastic, deoarece la dezvirginare nu mi-a curs sange) si sa se rupa tocmai acum dupa 2 ani?
Mentionez ca nu e din cauza ca nu as fi excitata destul...

Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu e din cauza himenului, ci probabil ai o rana pe col. Durerea la contact sexual este un semn important de alarma si impune consult ginecologic cat mai curand.

Abh
| Abh a răspuns:

Pozitia uterului tau s-ar putea sa fie in retroversie, adica sa fie " cazut" pe spate. Femeile cu retroversie uterina simt durere in timpul contactului sexual, in anumite pozitii. Nu ai ce face decat sa-ti rogi partenerul sa foloseasca pozitiile nedureroase pentru tine.

| gigiro a răspuns:

Cred ca problema se datoreste faptului ca tu ai vaginul scurt iar el.lung. Dar eu nu sunt medic.

| sefata a răspuns:

Intrebarea asta trebuia pusa la Dragoste/Sex!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am aceias problema si ginecologa mea zice si recomanda ca ar fi mult mai bine daca neam gasi noi pozitia placerii ieu am incercat si am facut-o cu sotul in locurile preferate si in pozitia preferata si nu mai am aceias durere