| Intrebarilemele26 a întrebat:

Am o nelamurire, si va rog cei cunoscatori sa ma ajutati. Cand fac sex cu prietena mea, inca ii curge o cantitate mica de sange, cat sa pateze putin lenjeria. Tin sa spun, ca am avut doar 4 contacte sexuale cu ea, la primul contact nu i-a curs deoarece credem ca a avut himen elastic (era virgina) mai mult ca sigur! Iar apoi, a 2a oara..prezervativul era oarecum murdar de sange, o nuanta slaba de sange, un fel de maro. A 2a oara i-a curs ceva mai mult sange, a 3a la fel ca prima data iar in seara asta, a 4a oara ca in prima si a treia oara. Se simte aiurea ea, iar eu nu prea stiu din ce cauza poate fi. Am inteles de la fete care au fost in aceeasi situatie ca si lor li s-a intamplat la fel, doar ca odata de 2 ori, maxim 3. Doar ca la noi deja e a 4a oara si nu stiu cat o sa o mai tina. Cum putem rezolva problema asta? Mentionez ca e o cantitate mica de sange, de fapt e mai mult lichidul acela cu care se "uda" care da volum sangelui, ca asa sangele in mare parte lipseste, dar a fost destul cat sa-mi murdaresc putin lenjeria. Va rog sa ma ajutati cu un sfat bun, multumesc anticipat. FUNDA

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred că aveţi motive de îngrijorare!

Cel mai probabil, membrana himenală a fost mai rigidă şi himenul NU s-a rupt complet, ci doar parţial.

Din acest motiv, la aceste acte sexuale ( ulterioare deflorării ) se produce o uşoară sângerare.

Aceasta se poate produce ( în cazul prietenei tale ) chiar şi la următoarele 5-10 acte sexuale, până când himenul se va rupe COMPLET!

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Daca ea nu se simte bine ar trebui sa va opriti
cel mai bine merge la ginecolog

| Emilian65 a răspuns:

I-a curs sange dupa al patrulea act sexual consecutiv?

| Alcyon a răspuns:

Probabil ca nu ai dezvirginat-o complet de prima data. Oricum ar fi, daca sangerarea se tot repeta ar trebui sa o o vada un medic.

| supremeKNGSS a răspuns:

Ar trebui să mergeți la un medic ginecolog.