| Bucur_Mihaita_2002 a întrebat:

Am o problema.Cand tusesc sau stranut si asa uneori dar imi iese ceva din gura niste bobite albe si imi ies din 10 in 10 minute.
Va rog ajutati-ma spuneti-mi ce trebuie sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Porcusorul a răspuns:

Probabil ca e amigdalita cazeoasa criptica, iar ce vezi tu ca bobite albe sunt puroi si resturi de mancare acumulate in pliurile din zona amigdalelor. Acestea ies din gauri la stranut, tuse, dres vocea si asa mai departe. Daca nu ai probleme cu infectiile in gat nu va fi nevoie de tratamente complicate.

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Nu am auzit niciodata de asa ceva, deci nu-mi pot imagina ce ai. Poti sa mergi la medic, poate el isi da seama...
Sanatate!

| Bucur_Mihaita_2002 explică (pentru CuriousStuff):

Da am mers la medic si s-a reparat. A spus ca am avut un sistem imunitar foarte slab si am avut o mica boala dar mi-a trecut.