| anonim_4396 a întrebat:

De mult timp cand stranut sau tusesc imi iese bobite de puroi cop din gat! Oare de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ioi nu te doare gatul, sau nu ai amigdalele umflate? palpeaza-te usor sub maxilar, cred ca ai amigdalele pline de puroi, oricum nu e normal ce ti se intampla, du-te la medic.

| RobbyPh a răspuns (pentru BiuL):

Nu, nu ma doare deloc thinking

| Mikhtarian a răspuns:

Infectie la amigdale, du-te la doctor.

| Smileygirl23 a răspuns:

Sau poti avea ceva la plamani. Mai ales daca spui ca astea provin in urma unei tuse sau a unui stranut. Cel mai bine este sa mergi la medicul de familie pentru o consultatie si sa vezi ce iti sugereaza el.succes

| Jackson_Andreas_1997 a răspuns:

Se poate sa ai un focar de infectie la amigdale sau un chist la sinusuri.

| RobbyPh a răspuns (pentru Jackson_Andreas_1997):

Nu am nimic la amigdale straight face Daca aveam imi dadeam seama ca, se observa + ca mie imi iese daca stranut sau tusesc

| Alexandra_Neagu_1996 a răspuns:

Deoarece poti avea focar de infectie la amigdale, sau chist puternic la sinusuri.

| RobbyPh a răspuns (pentru Alexandra_Neagu_1996):

Nu nu am puroi pe amigdale! Am vazut niste poze si nu nu am asa am normal! Eu daca stranut uneori sau tusesc am vazut ca ies bobite de puroi 1, 2 mici si coapte

| Alexandra_Neagu_1996 a răspuns (pentru RobbyPh):

Nu se vede infectia direct pe amigdale...este undeva in gat big grin