| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemă care mă îngrijorează. Am făcut un scaun cu sânge. Sângele nu era abundent, dar vizibil. Sunt cam îngrijorat, ce să fac? Oare am mâncat ceva roşu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Mai bine te-ai duce urgent la doctor.Si bunicul meu a avut aceasta problema in urma cu ateva saptamani si se pare ca are ulcer...Asa ca du-te urgent la doctor...Sanatate:*

| lora_9285 a răspuns:

Daca ai mancat sfecla rosie, este posibil sa ai scaunul mai inchis la culoare si sa crezi ca este cu sange. Dar daca sigur ai facut cu sange, poate fi din cauza constipatiei si va trebui sa mergi la medic sa iti rezolvi problema atat cea de constipatie cat si cea a sangerarii. Nu este de neglijat nimic.

| danutzaxcs a răspuns:

Nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi, mai ales daca nu ai si discomfort. Cred ca nu ai avut scaun cateva zile si din cauza efotului depus s-a ranit putin intestinul. Trebuie sa incerci sa-ti reglezi digestia, sa eviti alimentele care te constipa, sa consumi multe lichide, sa eviti sedentarismul, sa eviti sucurile acidulate si condimentele tari si sunt sigura ca totul o sa fie o amintire neplacuta. Mama mea a avut varice pe intestin care s-a spart si a avut probleme mari cateva zile si am vindecat-o cu argila terapeutica de la Bocan. Daca vrei sa citesti despre tratamentul cu argila, da cautare in site la revista Formula-AS si afli tot ce trebuie sa stii despre puterea vindecatoare a argilei. Sanatate si numai bine!

| deia a răspuns:

Mai bine te duci la medic...

Nu e din cauza ca ai mancat ceva rosu... Mai bine ai consulta un doctor happy.

| WhO iS tHaT a răspuns:

Poate fi un ulcer, fa niste analize.