| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema care ma sperie.Astazi cand am urinat in loc sa urinez normal am urinat cu foarte mult sange.Sunt un pic racit.Este doar o simpla raceala la rinichi sau este ceva mai grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O raceala la rinichi nu e niciodata simpla. Netratata corect poate duce la necesitate de dializa in ani de zile. Eu cred ca este o infectie, mai degraba a vezicii urinare. Oricum, obligatoriu trebuie sa ajungi urgent la medic si sa faci investigatii.

| tyana a răspuns:

Trebuie sa mergi urgent la medic pentru ca e posibil sa ai litiaza renala sau pietre la rinichi, cum se spune in termeni populari.Sa nu apara colica renala ca e mai complicat.Mergi la urgenta si explica situatia.Sanatate multa.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E posibil sa ai o problema la rinichi, trebuie sa mergi urgent la medic, e o problema foarte delicata.

| ٳ ٴٳ ٴ !ńα ßáäá''ђђ ٳ ٴٳ ٴ a răspuns:

Mergi urgent la medic! straight face

| sofia_kiss a răspuns:

Consulta un medic ca nu e ceva normal.

| Beny95 a răspuns:

Am fost si eu racit, dar nu mi s-a intamplat asa ceva, consulta un medic, cel mai bine

| ser a răspuns:

Consulta un medic(urolog) cat mai repede.ar trebui sa faci un examen complet al urinii( sediment, biochimie si urocultura)... cea mai simpla ar fi o infectie.