| Oldthug a întrebat:

Am o problema ce ma preocupa de vreo 2 zile. Ma doare testiculul stang, nu ma doare in permanenta, ci doar atunci cand stau sezut sau cand merg. La inceput credeam ca e ceva normal, dar azi am observat ca se simte considerabil mai mare decat cel drept la palpare. M-a mai durut in urma cu o saptamana, dar durerea a tinut doar 1 zi - 2 si m-a lasat, urmand sa ma doara iar de ieri. Mi-e oarecum rusine sa le spun parintilor si am decis sa mai astept un pic sa vad daca trece. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Durerea se resimte si in spate, la mijloc? Undeva in partea cu testicolul dar in spate la bazin?

| ElenaMaria1979 a răspuns:

Ar fi bine sa nu mai astepti, mergi la medic. Poate sa fie ceva usor, ce se rezolva in 2-3 zile cu tratament, dar poate sa fie mai grav!
Nu incep cu intrebarile sunt multe de pus si nu sunt in masura sa stiu ce anume sa te intreb.
Nu vreau sa te sperii, dar, indiferent din ce cauza ti-a aparut durerea intai, apoi s-a umflat testicolul, trebuie sa ajungi sa te vada un medic! Mai sigur pentru sanatatea ta, aici chiar daca sunt persoane ce sunt medici, nu te pot ajuta cu prea multe.
Trebuie sa te consulte fizic un medic, sa-ti puna intrebari exacte in functie de ce gaseste acolo.
Nu mai lasa sa treaca timp, rezolva problema cat mai repede, asa reduci discomfortul tau si ai grija si de sanatatea ta!
Bafta multa si multa sanatate!
P.S.: Daca vrei revin-o aici cu un raspuns cu ce ti-a gasit si recomandat medicul.