| Bogdan_9316 a întrebat:

Cum imi dau seama daca am varicocel? Adica (testiculul stang are mai multe vene ca cel drept, si e mai lasat un pic. ) Sper sa nu fie vreo problema, de durut nu ma doare.
Varicocelul ar trebui sa te doara? asa am venele mai multe in stanga decat in dreapta dar nu ma doare.
Funda! big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Din descriere, ai varicocel... apare de obicei in stanga, nu doare dar iti da o stare de disconfort. Pentru un diagnostic precis, faci o programare la urolog...noi nu te cautam la o_O laughing

| ady000 a răspuns:

Asa am si eu, Mai multe in stanga dar nu ma dor, si la pipaire le simt, am fost m.a controlat a zis ca nu am nimic, iti trebuie un control ca sa vezi daca ai sau nu ceva. Numai medicul iti poate spune, aici primesti sfaturi in indrumari! (y)

| Bătăiosu_Adelin_1996 a răspuns:

Ai facut vreun consult medical? Cel putin de rutina?