| kegrtteger a întrebat:

Am o problema cu dieta. Am inceput sa tin dieta cam de vreo 2 saptamani jumate, iar in prima saptamana totul a mers foarte bine ba chiar slabisem exact cat mi-am propus insa din a doua cand am inceput sa merg la sala am inceput sa nu mai scad in greutate chiar daca respectam dieta in continuare. Multa lume imi spune ca se vede ca am slabit si chiar asa si este dar cantarul nu e de aceeasi parere. Ceva ajutor in legatura cu asta va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| fantabau a răspuns:

Depinde ce dieta ai tinut, cît timp ai tinut o, putea sa fie cîteva kg de lichid din organism care sau eliminat din organism, poate ca organismul a slăbit kg necesare si s-a pus în repaus, pentru mai multe detalii sa iti pot spune mai sigur e nevoie sa spui mai multe despre dieta

| kegrtteger explică (pentru fantabau):

Pai e ceva destul de simplu. Incep dimineata cu ceva usor cum ar fi un mar sau un iaurt pe la 1 2 jumate mananc ceva mai consistent ca de exemplu o salata sau o friptura pe la 3 4 o gustare mica iar la 6 ceva slabut cat sa imi tine de foame cum ar fi un iaurt. In mare parte dieta mea este de 1200 de calorii. Plus sau minus 100 depinde ce mananc in ziua respectiva

| MihaiNicu23 a răspuns:

Continua dieta vei mai slabi dar mai greu acum, asa s-a intamplat la inceput.