| GrigoreCostinel a întrebat:

Am o problemă. De 4 săptămâni mi-am prins decretul la ușa de la mașină. Evident că unghia s-a innegrit instant. Dar problema este alta. Am dat la o parte stratul de piele care se unea cu unghia și am văzut că este sânge coagulat. Până la baza unghiei. Acum mi -am agatat-o și s-a "rabatat". Se poate vedea pe sub ea. Am observat un spatiu care pornea de la baza. Am crezut că este noua unghie, dar am atins locul cu o penseta și m-a usturat. Până acum nu trebuia să fie crescută? In imbecilitatea mea am incercat sa scot unghia care trebuia să cadă și nu am simțit nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Pune acolo 3 uleiuri: tamaie de la life, Ti Tree de la Fares, Lavanda de la Fares. Se vindeca, creste singura. Aplici toate 3 sau le amesteci, faci un bland si aplici, te ungi. Se va vindeca mai repede. Tamaia regenereaza celulele. Sa nu fie de aromoterapie, sa fie ulei esential din plante, de la naturiste

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Du-te la medicul de familie, nu sta așa.

| alina2k18 a răspuns:

Du-te la medic sa stabileasca el daca e de scos, poti risca o infectie.

Răspuns utilizator avertizat