| browneyes99 a întrebat:

am o problema dureroasa! deci cu 3 saptamani inainte de a termina scoala mi-am prins 2 din degetele de la mana in usa.peste vreo 2 saptamani de la incident am observat ca mi se albeste unghia in doua locuri. ok am banuit ca o sa imi cada si o sa imi creasca alta.asa a si fost. nimic dureros, pana acum! unghia s-a desprins aproape de tot, mai e prinsa doar intr-un singur loc. m-am atins din greseala la unghie si acum partea de care mai e prinsa unghia e rosie rosie.adica e sange acolo.ma doareeee rau de tot. ce sa fac? adica, e ceva grav ca e sange acolo?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| emima a răspuns:

Nu cred ca e ceva grav dar du-te la doctor se poate sa prinda puroi pana atunci pune un plAsture cu rivanol

| Hassel a răspuns:

E normal sa fie si sange acolo, doar e un tesut lezat.Trebuie sa te duci neaparat la doctor, ca sa-ti dezinfecteze locul si sa iti dea ceva pentru o cicatrizare mai rapida. Take carehappy

| candora a răspuns:

Nu e grav, doar ca tu ai desprins fortat acea particica si ea a singerat, Asteapta 2 zile, daca te doare cind apesi poate sa coaca, daca se prinde o pojghita cafenie, e de binewinking

| Jigsaw a răspuns:

Nu stiu daca e grav sau nu dar eu zic ca nu ar strica sa te lasi pe mana unui doctor.E cel mai bine

| MetalLover a răspuns:

Du-te la doctor. Se poate face puroi acolo.