| anonim_4396 a întrebat:

Copilul meu s-a lovit la unghia mare de la picior si s-a invinetit baza unghiei. Exista vreun tratament, e posibil sa cada cu timpul?

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu exista nici un tratament, ii va cadea unghia peste un timp dar va creste alta la loc.

| EUSIATIT a răspuns:

Va cadea cu siguranta dar creste valta o impinge din spate cea buna si apoi cade cea veche. nu i pb se rez cam 2 luni

| marrr a răspuns:

Si eu m-am lovit la unghia degetului mare de la picior, chiar de 3 ori in aceeasi zi. Nu cred ca exista vreun tratament. Este posibil sa-i cada, dar nu cred ca se va ajunge la asta. Eu am asteptat sa creasca unghia si pe masura ce crestea, acea pata invinetita se ducea catre varf, cum e si normal. Acum sunt bine, deci nu te ingrijorahappy Acea pata nu va disparea foarte repede, pentru ca unghia creste cam incet totusitongue

| gabriela a răspuns:

Da, poate sa cada. Creste nou, repede.stai linistita!

| kr.mdy a răspuns:

Nu ai ce face decat sa astepti sa creasca pana sus cand vei vedea putin sange uscat, poate nu va cadea unghia daca nu e grav.