| ÎngerCretin a întrebat:

Azi mi-am dat cu un ciocan peste degetul mare si m-a durut destul de tare pe moment. In urmatoarea jumatate de ora nu am prea simtit nimic, nici in urmatoarea ora nu am simtit mai nimic. Ma doare foarte putin acum, iar daca apas la baza unghiei putin mai tare se mareste durerea dar nu foarte tare. Intrebarea : se va innegri unghia? daca da, cat va tine negreala? Mi-am mai prins de cateva ori degetele in usa si mi-au cazut unghiile dar in serile respective m-a durut degetul foarte tare. Acum nu pare sa se fi innegrit unghia, ci doar o particica de piele de langa baza unghiei.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, o sa se innegreasca.
Ca sa grabesti vindecarea, foloseste tinctura de bitter suedez.happy

| Dєєa a răspuns:

O sa innegreasca.
O sa tina, mult.

| Deaconu_Alexandru_1996 a răspuns:

Sa stii o sa tina mult dar ca sa nu tina atat de mult trebuie sa pui ceva de exemplu pe un pansament o crema (nu conteaza de care)Si sa o pui pe tot degetul sa stii pe tot degetul nu pe unghie