| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Buna TPU.Am niste senzatii de furnicaturi pe partea stanga a cefei, oare ce ar putea fi? un accident vascular cerebral? Uneori vorbesc fara logica si imi simt capul greoi.Tin sa mentionez ca am 15 ani, nu ma culc seara (doar dimineata, pe la vreo 3-4-5 dimineata si uneori ma stresez prea tare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Abuz de calculator, TV sau telefon. Ia incearca ca vreme de 3-4 luni sa nu le folosesti, insumat, mai mult de o ora pe zi si sa ai minim doua zile pe saptamana in care sa nu lefolopsesti deloc (se accepta 1-2 apeluri foarte scurte, sub un minut doar daca este ceva urgent).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate accidentul vascular nu tine seama de varsta! Nu cred ca este cazul tau oricum. Accidentul vascular are alte simptome iar daca ai vorbi fara logica cum spui tu din cauza acestuia nu cred ca ai realiza ce se intamla. Dar ca nu iti mai faci ganduri poti merge la medicul de familie, de exemplu!
Sanatate!