| Izzabella a întrebat:

Am o problema:de cand eram mica am fost slaba dar acum sunt schelet ambulant... am 11 ani(aproape 12) am 1metru52cm si 26 de kg. crying. De cateva zile am inceput sa mananc si grasim, in fiecare zi imi iau hamburgari de la fast food dar nu pun nimic pe mine. mama mea mi-a spus ca ca si ea a fost slaba pana la 14 ani dar nu ca mine. Ma puteti ajuta sa ma ingras? **FUNDITA**

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kafeeaua a răspuns:

Pai nu prea cred ca am cum.big grin, dar aceasta problema este una serioasa si necesita consult medical, acestea sunt doar niste sfaturi ce primesti de la prietenii de pe TPU, mai bine mergi cu mama ta la un medic, poate ai nevoie de vitamine sau altele.

9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Mergi la un endocrinolog, mancand mancare nesanatoasa nu vei face decat sa te imbolnavesti.

| PinkPanther a răspuns:

Du-te la un doctor endocrinolog, sigur ai ceva dereglari, nu e normal sa fii asa

| PinkPanther a răspuns:

Ia-ti trimitere de la doctorul de familie ca sa nu platesti consultatia, bafta

| iStarry a răspuns:

Esti una din persoanele care pot manca ce poftesc fara sa se ingrase, ai arderi intense mai ales ca esti copil... si eu sunt la fel am 13 ani, 1.60 si ceva si 43 kg... dar lasa, o sa pui pe tine odata cu varsta

| Quicky a răspuns:

Alti ca tine si-ar dori sa fie in locul tau (crede-ma) cat despre problema ta: incearca sa mergi la un medic, daca mama ta spune ca a fost slaba pana la 14 ani. e mostenire de familie, nu trebuie sa te sperii happy :* sa te faci bine ciau ciau

| Gamers a răspuns:

Mama ta ar fi trebuit sa se ingrijeasca ceva mai mult de tine nu sa iti spuna ca asa a fost si ea la varsta ta sa mananci hamburgari zilnic nu e solutie mai mut te nenorocesti cu aia sunt facuti din toate resturile alimentare la carne ma refer.Ai mai spus acolo ca de cateva zile ai inceput sa mananci grasimi pana acum ce ai facut erai vegetariana.Fiind asa de slaba cum esti tu ai putea sa te duci la doctorul de familie poate iti da ceva vitamite acestea ti-ar spori pofta de mancare.Sunt foarte multe moduri de a te ingrasa pastile chesti de genul da nu cred ca vreun doctor ti-ar recomanda asa ceva.

| katherine585 a răspuns:

Asculta nu manca mereu mancare de la fast food care poate mai mult de imbolnaveste. Eram si eu ca tine si te asigur ca acum vreau sa slabesc. Ea vitamine precum VITAMAX dar eu iti recomand in special sa iei SUPRADIn. EU cu pastilele alea m`am ingrasat f. mult.winking

| flavius1109 a răspuns:

Asculta trebuie sa mananci mult vreo 7 mese pe zi multa supa si chesti si bomboane ca alea te ingrasa
eu iti zic hai pa
pa ma numesc flavius!

| dumy_2502 a răspuns:

Parerea mea e ca introducerea in mancare a grasimilor nu e o solutie, trebuie sa faci si sport pentru a-ti dezvolta masa musculara, si incearca sa mananci seara (nu mult ca nu te simti bine)...