| TotAiaFrate a întrebat:

Am o problema. De cateva zile mi'au aparut in ureche un soi de bubite rosii cu coaja si ma dor. Am una si la intrarea in canalul auditiv. Si daca incerc sa pun degetul ma dor foarte tare. Totodata mi-a aparut ca un soi de galma care ma doare in spatele urechii. Aveti idee cam ce s'ar putea intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Incearca cum ti-a spus simina cu betadina sau chiar cu spirt ca ambele sunt dezinfectante.e posibil sa fi facut o mica infectie, poti merge si la un control la un orl-ist sa se uite si sa iti prescrie o reteta si cu siguranta te va unge cu putin iod care are acelasi efect ca betadina si spirtul.nu e ceva grav stai linistit

| Simina1619 a răspuns:

Si eu am avut ceva de genul. Dar numai una! Am luat un betisor de ureche, am pus pe el Bitter (poti pune si betadina) si l-am tinut acolo, nu o disparut instantateu, dar a doua zi era mai mica. Incearca poate merge big grin

Succes!