| Georgian22 a întrebat:

Salutare, acum 3 zile am facut sex neprotejat cu prietena mea.
Acum mi-a apărut câteva bubite foarte mici rosii pe cap si ma doare si ustura cand urinez. Ea mi-a spus că are nu stiu ce răceală la ovare sau infectie (nu am retinut ce a zis).
Aveti idee ce sa fie?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i fetei sa mearga de urgenta la ginecologie si sa faca un test citologic (al secretiei vaginale) sa vada ce fel de infectie are si sa ceara tratament pentru amandoi, ca sa-l faceti concomitent, sa va vindecati.
Sexul pe perioada tratamentului si pana la vindecarea completa, este interzis, pentru a se evita recontaminarea.
Cand fata iti spune ca are o infectie, nu o ignori, ci o trimiti la doctor si sub nici o forma nu faci sex, ca te imbolnavesti si tu.
O alta varianta este sa mergi al un cabinet de Dermato-Venerice, sa-ti dea tratament.

| corbulalbrosu a răspuns:

Te prezinti la o consultatie efectuata de un medic specialist dermato-venerolog. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Mergi la un urolog și te lămurește el. Sau la dermatologie.

| Andreeush a răspuns:

Dacă știa că are infecție unde i-a fost capul? A fost egoistă, nu sa gândit la tine deloc și nici la sănătatea ei.
De ce nu va-ți protejat?
Tu ar trebui să mergi la medic pentru sănătatea ta.

| Goete a răspuns:

Ce nasol poate fi, adica zic ca toata lumea iti vede capul plin de bube... ai imbubonat-o

| AnonimaX19X a răspuns:

Ai luat sculamet!
Dacă urinezi sânge. E nașpa rău.du-te de urgentă la un doctor? dar înainte de a pleca ia-o și pe doamna sa ii facă și iei un control să știe sigur doctorul ce boală de transmitre sexuala ai luat. Multă sănătate