| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, de ceva vreme trec printr-o stare cam proasta. Mai exact prietena m-a parasit din cauza steroizilor si incep sa am anumite probleme pe plan mental, mai exact imi vine cateodata sa stau in pat si sa ma gandesc la copilarie, la trecut. Oare care ar fi cauza? Cineva mi-a zis sa merg la consiliere, dar nu vreau pentru ca ma va trata ca pe un nebun.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Buna. suna la www.telefonulcopilului.ro ca acolo gasesti persoane cu experienta in cazuri asemanatoare care sa te ajute.

| Diavolcata a răspuns:

Salut, nu mai lua steroizi decat daca te indruma cineva cum sa ii iei... Mai bine dai un mesaj privat userului aegisofsin ca lucreaza in domeniu si explica-i situatia... poate te indruma el cum sa faci, si pe langa asta odata ce nu mai iei este o mare problema o sa fii fleasca. Uite citeste aici si fi atent http://www.getfit.ro/sanatate/steroizi/cum-se-iau-steroizii.html. Succes!

| roxana1969 a răspuns:

Psihologul nu trateaza nebuni, el ''trateaza''sufletul tau, acolo poti sa ii destainui unui strain toate gandurile tale, si daca nu gasesti o rezolvare acesta te-ar putea indruma ce sa faci.