| Rux2000 a întrebat:

Am o problema de fiecare data cand incerc sa deschid gura sa mananc sau mi se blocheaza maxilarul in partea stanga si nu imi pot deschide gura ma doare foarte rău si uneori imi este frica sa forţez ca sa nu rup ceva unori isi revine dar greu de ce oare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BuLaNNNeL a răspuns:

Atunci poate ai o deficiență de calciu ceva. Mergi la medic, e mai sigur si eficient.

5 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Am pățit și eu o data asa, dar mie si imi troznea. Am pățit din cauza ca am luat o îmbucătură mare, prea mare laughing. Dacă ai pățit ceva asemănător, trece in 2-3 zile.

| Rux2000 explică (pentru BuLaNNNeL):

Da trozneste cand incerc s-a deschis gura si ma si doare dar asta nu e in fiecare zi de ex mi se intampla acum apoi peste 2/3 zile si dureaza sa spun cam 30mnt pana imi revin

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Rux2000):

Atunci poate ai o deficiență de calciu ceva. Mergi la medic, e mai sigur si eficient.

| Deserth a răspuns:

Este o inflamatie ceva, poate fi din cauza frigului, ai stat in frig la aer rece cumva.Am patit si eu asa mai demult.O sa iti treca in cateva zile probabil

| eamrle a răspuns:

Ar fi cel mai bine sa te duci la medic

| Madalin_Ionita_1994 a răspuns:

Fa-ti un consult mai amanuntit la maxilar sau o radiografie mergi la un doctor cel mai usor asa scapi