| Lipsa47 a întrebat:

Am o problema de sanatate intr-o dimineata mi-a aparut o umflatura pe gat in partea stanga nu e mare dar cand o apasa ma doare e ca o bila la fel e si a fost intodeauna in partea dreapta dar nu e umflata e bagata in pieale de la cwe sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| xXdoareuXx a răspuns:

Tu fumezi?

| BCoMichael a răspuns:

E un neg! Eu am avut in familie o bunica care a avut neg toata viata ei pe deget, nu e un lucru chiar raw dar nu poti scapa de el decat prin operatie happy Daca spui ca "umflatura" ramane acolo mereu si este ca o bila atunci e mai mult ca sigur ca e un neg!
Iti recomand sa mergi la doctor deocamdata si el iti va spune daca chestia aia necesita indepartata sau nu. Bafta mare! Fundita?

| 7Mary7 a răspuns:

Du-te la un medic, el e singurul care iti poate da un raspuns corect.

| TaviComplicat a răspuns:

Stiai ca DOCTORUL (Du-te la el) nu se joaca la TPU?

| Lipsa47 explică:

Nu fumez...si nu am nici alte simtome.

| Lipsa47 explică:

Umflatura este in amandoua partile la toata lumea dar nu se observa decat daca apesi cu mana dar la mine una s-a umflat

http://www.google.ro/......tp?/imgres r:10, s:0, i:83

| edialexandru97 a răspuns:

Si eu am avut mai multe si in partea stanga si in partea dreapta. De la rubeola(pojarel). Dar mi-au trecut. Chear acum 2 3 saptamana am avut. Si de abia zilele astea mi-au disptarut.

| Dany_viola_1992 a răspuns:

Probabil ca tea intepat un paianjen dar nu veninos ca si mie mi s-a intamplat acelasi lucru crede-ma. Piscatura de paianjen se trateaza cu o crema si ungi acolo vreo 1 saptamana si trece happy bft.