| Lisssssssss a întrebat:

Am o problema destul de dureroasa. Mi-a iesit un cos la ureche, mai sus de gaura cercelului, in ureche, adica nu are capul afara ci doar este umflat inauntrul urechii si ma doare foarte tare. Am mai avut, si a trebuit sa astept sa treaca de la sine pentru ca nu il pot sparge. Cu ce as putea sa ma dau sa mai reduc din durere? Creme, geluri, orice...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema de galbenele dar ai grija sa nu introduci in interiorul urechii, pune putin si cu grija.

| 4BubaNeagra a răspuns:

Pai alea se numesc cosuri ascunse, si cu orice ai da pe el n-o sa-ti treaca, incearca sa nu-l mai atingi, ca tot de la sine o sa-ti treaca.

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Am avut si eu acelasi probleme ca si tine cu punctele negre in ureche.

Eu am scapat de puncte negre si cosuri dupa ce un medic dermatolog mi-a dat sa imi cumpar ulei 100% pur de arbore de ceai(Tea Tree) de la Thursday Plantation.

Mi-a zis sa pun pe un betisor de ureche, 2-3 picaturi de ulei de arbore de ceai si apoi am dat pe cosuri si punctele negre. Am mai pus cateva picaturi in sampon pentru a scapa mai repede dar si pentru a controla excesul de sebum.
Iti mai recomand sa schimbi sapunul normal cu un sapun organic pe baza de ulei pur de arbore de ceai (tea tree).

| Simonaaioana26 a răspuns:

Din durere nuprea ai cum sa reduci, dar poti sa te dai cu ceva cu care sa il usuce mai repede. eu una folosesc crema de galbenele. sper sa iti fi fost de ajutor.