| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema destul de grava, de vineri am inceput sa am febra si dureri musculare la picioare si ma simt molesit fara energie am baut ceaiuri si n-am luat nicio pastila 3 zile si tot asa m-am simtit iar acuma iau coldrex pentru raceala dar dupa un timp febra tot apare, chestia e ca nu prea seamana a raceala nu am nasul infundat si nu tusesc, simptomele sunt febra dureri musclare si lipsa de energie, poate fi hepatita b? prietena mea cu care sunt de aproape 2 luni zice ca nu are nicio boala cu toate ca am intretinut relatii sexuale fara protectie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Simptomele pe care le aveti pot fi date de multe infectii, precum si boli sistemice. Ar fi bine sa va adresati medicului in viitorul apropiat.
http://www.i-medic.ro/boli

| Kriss96 a răspuns:

De ce nu te duci la un doctor? Este sanatatea ta in joc. Stiu ca e comod sa intrebi si sa ti se dea tratament online. Tu doar te duci si cumperi ce ai nevoie. Dar daca bagi in tine un tratament gresit? Sau care nu functioneaza? Ceea ce e foarte posibil. Nimeni nu poate sa-ti spuna exact ce ai. Aceste simptome sunt prea comune multor afectiuni. Un doctor poate sa-ti dea niste analize si sa vada ce ai. Intreband aici o sa ti se raspunda ironic sau o sa ti se "prescrie" cine stie ce minunatii de medicamente pe care altii le-au luat cand au avut simptome asemanatoare. Dar daca tu ai altceva decat au avut altii? Du-te la un doctor si afla sigur.

| barbutxxx a răspuns:

Frate eu zic ce ai varsat de vant sau varicela, dar nimeni nu stie daca nu te duci sa te verifice un medic sa nu apara complicati cel mai bine du-te chiar acum la un medic sau la urgente mai ales daca stai de 3 zile. Nu te juca cu sanatatea!

Răspuns utilizator avertizat