| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema.
Eram in dus și mă epilam la penis și am observat că aveam o buba, nu am băgat de seamă și am dat cu lama peste ea și scotea sânge.
Menționez că buba se afla la baza penisului, am 14 ani și îmi e frica sa nu fie ceva important.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce nevoie ai sa faci asta la 14 ani? Daca a fost vreo alunita, o poti da in cancer. Cea mai mare prostie sa faci asta, indiferent de varsta. Cand tunzi iarba din gradina si piticii par mai mari.

| Violleta2022 a răspuns:

Vrei sa spui ca te radeai, sau barbieriai, fiindca epilatul se face cu crema sau ceara, nu cu lama.
La 14 ani, chiar nu ai nevoie sa te epilezi cu nimic, fiindca nu-ti expui cuculetul decat la wc, unde faci pipi.
Ce faci tu acum, este inutil si iritant, fiindca apar imediat bubite de la lama.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu-mi place sa vad baieti fara par in zona intima. Pentru igiena este de ajuns o scurtare a parului cu foarfeca. Cand vad gol in acea zona, imi inchipui ca vad acele rate care au mancat visinele aruncate pe gunoi din damigeana de visinata si s-au imbatat. Gospodina le-a crezut moarte, le-a smul penele si le-a aruncat la garla. Seara acestea au aparut golase in curte.

| JicaContra a răspuns:

O sa iti cada penisul si o sa iti creasca vagin si sani big grin